AKTUALNOŚCI

14.06.2019

W zawieranych umowach kredytów hipotecznych waloryzowanych według kursów CHF z oprocentowaniem zmiennym banki bardzo często stosują rozmaite klauzule uprawniające do jednostronnego ustalania wysokości zobowiązania kredytowego, wysokości spłat poszczególnych rat jak i zmiany oprocentowania.

Czytaj więcej
26.03.2019

Zgodnie z zakazem anatocyzmu od zaległych odsetek można żądać odsetek za opóźnienie dopiero od chwili wytoczenia o nie powództwa, chyba że po powstaniu zaległości strony zgodziły się na doliczenie zaległych odsetek do dłużnej sumy

Czytaj więcej
31.01.2019

Proces inwestycyjny w zakresie budowy składa się z wielu etapów, spośród których liczne problemy natury prawnej rodzi procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę, m.in. związana z nią konieczność uzyskania pewności czy planowany obiekt będzie spełniał wszelkie warunki wymagane przez prawo.

Czytaj więcej
09.01.2019

Egzekucja komornicza spółki z ograniczoną odpowiedzialnością często okazuje się bezskuteczna. Co zrobić kiedy komornik umorzy postępowanie egzekucyjne z powodu  bezskutecznej egzekucji komorniczej?

Czytaj więcej
09.01.2019

Jak obrazują realia bardzo często konsumenci nie zdają sobie sprawy z różnic dzielących rękojmię i gwarancję, jaką objęte mogą być rzeczy nabywane przez nich w dniu codziennym w drodze sprzedaży konsumenckiej.

Czytaj więcej
10.12.2018

Błąd medyczny, często nazywany też błędem lekarskim bądź błędem w sztuce lekarskiej, nie jest jednoznacznie zdefiniowany na gruncie prawa polskiego.

Czytaj więcej
13.11.2018

Nowe zasady przedawnienia roszczeń majątkowych

Czytaj więcej
30.10.2018

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym UE-ACTA 2

Czytaj więcej
30.10.2018

Odpowiedzialność przewoźnika za odwołany lub opóźniony lot samolotem

Czytaj więcej
13.09.2018

Kiedy ubezpieczyciel może zażądać od sprawcy szkody zwrotu odszkodowania wypłaconego z OC?

Czytaj więcej
11.07.2018

Coraz częściej podpisujemy z ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia komunikacyjnego AC, a w większości przypadków - z opcją stałej sumy ubezpieczenia.

Czytaj więcej
25.06.2018

Jakie zadośćuczynienie będzie odpowiednie? Kryteria ustalania wysokości zadośćuczynienia w orzecznictwie.

Czytaj więcej
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.