Obsługa nieruchomości

Radca prawny nieruchomości

Prawo nieruchomości w Polsce ma wiele źródeł – od Kodeksu cywilnego, aż po ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. W praktyce oznacza to wysoki stopień złożoności kwestii prawnych dotyczących nieruchomości, a co za tym idzie wysokie ryzyko nieświadomego podejmowania działań niezgodnych z prawem. 

Radca prawny od nieruchomości to specjalista posiadający szeroką wiedzę z zakresu prawa nieruchomości. Jego zadaniem jest pomoc prawna, której celem jest ochrona prawna interesu podmiotów, na rzecz których jest wykonywana. 

Radca prawny nieruchomości: Sprawy, które obsługujemy 

Kancelaria Jankowski & Radomska Spółka Partnerska Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów posiada w Zespole radców prawnych wyspecjalizowanych w obsłudze spraw dotyczących nieruchomości. W ramach świadczonych usług prawnych oferujemy pomoc prawną w szeroko rozumianej tematyce nieruchomości – w sprawa dotyczących mieszkań, lokali oraz gruntów. Wspieramy Klientów indywidualnych i przedsiębiorców w sądowych sprawach procesowych jak i administracyjnych.

Nasz radca prawny od nieruchomości doradza w sprawach, które swoim zakresem obejmują m.in.:

  • zniesienie współwłasności nieruchomości,
  • sprzedaż udziałów w nieruchomości,
  • nabycie własności nieruchomości przez zasiedzenie,
  • ustanowienie służebności drogi koniecznej,
  • odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości lub korzystanie z nieruchomości ponad swój udział,
  • ustanowienie za wynagrodzeniem służebności przesyłu.

Szerokie kompetencje, wiedza i doświadczenie przekładają się w tym przypadku na profesjonalną pomoc prawną, którą radca prawny każdorazowo opiera o dogłębne zrozumienie i rozpoznanie konsultowanej sprawy. Do każdej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny, oferując analizę i ocenę przedstawionego materiału dowodowego oraz podstawności zgłaszanych roszczeń. Na tej podstawie wskazujemy najbardziej optymalne drogi postępowania. 

Radca prawny nieruchomości: Analiza umów 

Jednym z obszarów działalności radcy prawnego jest analiza umów. Ocenia on umowy pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, jak również pod względem ochrony interesów klienta. Analizie poddajemy wszelkie umowy, których przedmiotem są nieruchomości, w tym:

  • umowy najmu, 
  • umowy dzierżawy, 
  • umowy deweloperskie, 
  • umowy o roboty budowlane. 

Analizujemy umowy zarówno przed ich podpisaniem przez Klienta, jak również w kontekście dochodzenia przez Klienta praw z nich wynikających. 

LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.