Kiedy ubezpieczyciel może zażądać od sprawcy szkody zwrotu odszkodowania wypłaconego z OC?
Coraz częściej podpisujemy z ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia komunikacyjnego AC, a w większości przypadków - z opcją stałej sumy ubezpieczenia.
Jakie zadośćuczynienie będzie odpowiednie? Kryteria ustalania wysokości zadośćuczynienia w orzecznictwie.
Zadośćuczynienie za niemożność nawiązania typowej więzi rodzinnej rodziców i dziecka, które doznało poważnego uszczerbku na zdrowiu wskutek błędu medycznego.
Czy w ramach obowiązku minimalizacji szkody, poszkodowanemu który wynajął pojazd zastępczy, przysługuje od ubezpieczyciela OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zwrot czynszu najmu pojazdu zastępczego nie wyższego niż średni możliwy do uzyskania na rynku, czy też nie wyższego niż maksymalny możliwy do uzyskania na rynku?
Ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (dalej: TermZapłU) ustanowiła dla przedsiębiorców skuteczny instrument walki z opóźnieniami w płatnościach świadczeń wynikających z zawartych umów dostawy towarów lub świadczenia usług.
Z przyjemnością informujemy, iż jeden z Partnerów Kancelarii radca prawny Sebastian Jankowski właśnie zakończył zwycięsko trzyletnią batalię z jedną z największych w Polsce sieci handlowych.
Podpisana dnia 13 października 2015 r. nowela ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wprowadza zmianę w zakresie właściwości sądów w przypadku spraw o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.
W pierwszych miesiącach 2016 r. zmianie ulegną przepisy prawa pracy dotyczące umowy o pracę na czas określony, a także okresów jej wypowiedzenia.
Od 2016 roku zapowiadane są podwyżki kar za brak aktualnej polisy OC. Kara dla właścicieli pojazdów ciężarowych wyniesie 5 550,00 zł, zaś dla właścicieli samochodów osobowych 3 700,00 zł.
Od nowego roku wchodzi nowa zasada wyliczania progu dochodowego uprawniającego do pobierania świadczenia rodzinnego.