Aktualności

Wygrany proces przeciwko sieci handlowej o zadośćuczynienie i rentę

Aktualności

Mianowicie, sprawa dotyczyła szkody w postaci urazu nóg, ręki oraz głowy jakiej doznała starsza Pani wskutek potknięcia się o niezabezpieczoną część zdemontowanej lodówki w sklepie, gdzie prowadzone były prace modernizacyjne. 
Pozwaliśmy spółkę prowadzącą hipermarket oraz wykonawcę robót wskazując, iż winę ponosi zarówno wykonawca (niezabezpieczenie prowadzonych prac) jak i sklep (prowadzenie sprzedaży bezpośredniej bliskości robót budowlanych, brak nadzoru nad pracami). Sąd przyznał nam rację, uznając odpowiedzialność solidarną pozwanych. Sąd przyjął, że nie ma zastosowania art. 429 k.c., ponieważ sklep, niezależnie od zaniechania wykonawcy, również dopuścił się zawinionego zaniechania.

Poszkodowanej zostało przyznane zadośćuczynienie za krzywdę, odszkodowanie za koszty leczenia i opiekę osób trzecich, jak również renta z tytułu zwiększonych potrzeb. Pozwani wnieśli apelację, którą Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości.

Wyrok jest prawomocny (sygn. akt XXVII Ca 1359/16).

LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.