Aktualności

Złotówka za złotówkę - nowa zasada przy wyliczaniu zasiłku rodzinnego

Aktualności

Od stycznia 2016 roku rodzina, która przekroczy kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku nie straci automatycznie prawa do świadczeń. Mianowicie, nowa zasada wprowadza rozwiązanie polegające na stopniowym obniżaniu świadczenia wraz ze wzrostem dochodu. Obecnie w sytuacji kiedy rodzina przekroczy próg dochodowy w wysokości 574 zł na rodzinę (664 zł na rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem) świadczenie rodzinne jest odbierane automatycznie. Zmiana zaś wprowadza nową zasadę, zgodnie z którą za każde przekroczenie progu o 1 zł, łączna kwota świadczenia będzie obniżana o 1 zł. 

Przepisy te dotyczą zasiłku rodzinnego, a także dodatków do niego, tj. dodatku z tytułu urodzenia dziecka, urlopu wychowawczego, samotnej opieki nad dzieckiem, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania, a także wychowania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia oraz rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka.

Ustawa wejdzie w życie dnia 1 stycznia 2016 r. 

LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.