Renta

Roszczenie o rentę za zwiększone potrzeby przysługuje poszkodowanemu, jeżeli całkowicie lub częściowo utracił on zdolność do pracy zarobkowej, zmniejszyły się jego widoki powodzenia na przyszłość lub jeżeli w wyniku wypadku zwiększyły się jego potrzeby. Warunkiem sine qua non roszczenia jest jednak trwały charakter utraty zdolności do pracy zarobkowej. Odmiennie niż przy roszczeniu o utracony zarobek roszczenie o rentę dotyczy naprawienia szkód, które nastąpią w bliższej lub dalszej przyszłości na skutek utraty możliwości zarobkowania.

Roszczenie o rentę ma na celu kompensację przewidywanej utraty zarobku lub zmniejszenia jego wysokości, a także kompensację zwiększonych w związku z wypadkiem potrzeb. Na ogół owe zwiększone potrzeby polegają na przyszłych, stale powtarzających się wydatkach obejmujących m.in. konieczną opiekę, rehabilitację, pielęgnację.

Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w dochodzeniu świadczeń rentowych. W zakresie świadczonych usług oferujemy:

  • dochodzenie świadczeń rentowych;
  • zabezpieczaniu roszczenia o rentę w postępowaniu sądowym;
  • kompletowanie niezbędnej dokumentacji;
  • ustalanie wysokości należnej renty
  • reprezentację poszkodowanych w sporach z ubezpieczycielami jak i sprawcami szkód osobowych.
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.