Zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie jest formą rekompensaty za krzywdę doznaną najczęściej wskutek zdarzeń powodujących szkodę osobową. Choć odpowiedzialność cywilna za zdarzenie powodujące szkodę spoczywa zasadniczo na jego sprawcy to ponosi ją najczęściej jego ubezpieczyciel.

Poszkodowani w wypadkach mają prawo dochodzić rekompensaty za doznaną krzywdę w wymiarze psychicznym jak i fizycznym. Pełen obraz krzywdy oceniany jest w orzecznictwie sądowym z uwzględnieniem szerokiego spektrum różnorodnych czynników takich jak wiek poszkodowanego, okres leczenia, wpływ zdarzenia na jego relacje z najbliższymi, sytuację bytową czy nawet płeć. Z oczywistych względów szeroki katalog czynników mających wpływ na zasądzane kwoty zadośćuczynienia wymaga od poszkodowanych podobnego podejścia w kompleksowej ocenie doznanej krzywdy.

Także ze względu na dość ogólne uregulowanie kwestii zadośćuczynienia w Kodeksie Cywilnym dochodzenie adekwatnych i miarodajnych kwot wymaga pogłębionej znajomości orzecznictwa sądowego, a taką z pewnością dysponuje nasza kancelaria.

Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw o przyznanie zadośćuczynienia zarówno na etapie przedsądowym (prowadzimy kompleksową obsługę szkód likwidowanych przez zakłady ubezpieczeń) jak i na etapie sądowym. W zakresie świadczonych usług oferujemy dochodzenie zadośćuczynienia dla:

  • osób bezpośrednio poszkodowanych w wypadkach;
  • osób bliskich poszkodowanym;
  • bliskich osób, które poniosły śmierć w wyniku wypadku;
  • osób poszkodowanych na skutek błędów medycznych.
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.