Szkody w budynkach i lokalach

Nieruchomości stanowią najczęściej główny przedmiot inwestycji ich właścicieli. Szkody w budynkach mogą mieć różne źródło – będą to zarówno szkody powstałe z winy osób trzecich jak i szkody spowodowane wadami projektu lub wykonawstwa, za co odpowiadają najczęściej deweloperzy. Szczególnie trudne są przypadki, w których wady ujawniają się po terminie rękojmi czy gwarancji.

Wskutek uszkodzenia bardzo często dochodzi do sytuacji, w której właściciel nie ma możliwości korzystania z nieruchomości z uwagi na jej stan zagrażający życiu lub zdrowiu. Dodatkową trudnością dla poszkodowanych właścicieli uszkodzonych budynków jest ustalenie odpowiedzialnego za szkodę podmiotu. Zdarzają się bowiem takie szkody, w przypadku których ustalenie odpowiedzialności nie jest oczywiste – dotyczy to np. przypadków zalanych mieszkań, przewróconych na budynki sąsiadujących z nimi drzew. Także zakłady ubezpieczeń gwarantujące ochronę ubezpieczeniową od podobnych zdarzeń bardzo często nie uznają pełnego zakresu stwierdzonych uszkodzeń lub zaniżają stawki za remont.

Nasza kancelaria oferuje:

  • pełną obsługę prawną szkód w budynkach;
  • ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkodę;
  • ustalenie wysokości szkody;
  • reprezentację klientów w sporach z ubezpieczycielami;
  • reprezentację klientów na etapie postępowania sądowego.
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.