Rozwody

Kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności w sprawach rozwodowych i powiązanych z nimi – sprawach o alimenty.

Rozwód dla każdego człowieka jest bolesnym przeżyciem, wiąże się niekiedy z bardzo silnymi emocjami, które niejednokrotnie dają się we znaki - w szczególności na sali sądowej. Wsparcie adwokata jest w takich sytuacjach nieocenione.

Pełnomocnik procesowy to osoba, która widząc całokształt sprawy z dystansu, podejmie się wszelkich czynności formalnych związanych z rozwodem. Dodatkowo pomoże przejść przez ten trudny czas, służąc wsparciem merytorycznym na każdym etapie postępowania.

 

Kancelaria świadczy usługi w postaci:

- porad prawnych tj. spotkań pozwalających nakreślić adwokatowi bądź radcy prawnemu problem, z którym boryka się klient,

- sporządzania pism procesowych, pozwów, odpowiedzi na pozew, których treść w dużej mierze przeważa o efekcie końcowym prowadzonej sprawy,

- reprezentowania klientów przed sądem.

 

Jak wygląda obsługa prawna rozwodu w naszej Kancelarii?

  1. Pierwszym etapem współpracy jest konsultacja prawna. Przybiera ona zazwyczaj formę spotkania, na którym adwokat/ radca prawny zaznajamia się z sytuacją klienta bądź klientki, wskazuje, jakie dokumenty będą niezbędne celem zainicjowania postępowania rozwodowego
  2. Kolejnym etapem jest sporządzenie pozwu, kompletowanie niezbędnych dokumentów oraz skonstruowanie odpowiednich wniosków dowodowych (np. z zeznań świadków, wykazu połączeń, treści wiadomości e-mail itp.). W pozwie zawieramy wszystko to, co może przekonać sąd do racji naszego klienta/klientki.
  3. Ostatnim etapem jest reprezentacja klienta na sali sądowej. Jak wiadomo, rozwody to jedne z najbardziej emocjonalnych procesów, podczas których przesłuchuje się świadków i strony, przeprowadza się dowody z opinii biegłych psychologów. Rozsądnie podejmowane decyzje pełnomocnika mogą być kluczem do wygranej sprawy.

 

Klient może być pewny, że wszystko to, czego dowiemy się podczas wspólnych rozmów zostanie między nami. Prawników kancelarii cechuje ogromna empatia oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie toczącej się sprawy, odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, zapoznamy Cię z istotą i specyfiką procesu rozwodowego. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie, zrozumienie i pomoc merytoryczną.

 

Kilka słów o postępowaniu rozwodowym.

Z pozwem o rozwód może wystąpić każdy ze współmałżonków. W toku procesu istnieje konieczność uregulowania przez sąd kilku najważniejszych kwestii tj.:

- ustalenia winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego (rozwód może nastąpić z winy obojga lub jednego z małżonków albo bez ich winy),

- rozstrzygnięcia o sposobie sprawowania władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków a także o formie i zakresie kontaktów rodziców z dzieckiem,

- ustalenia wysokości żądanych alimentów tj. w jakim zakresie każdy z rodziców partycypuje w kosztach utrzymania i wychowania dziecka,

- uregulowania sposobu korzystania z wspólnie zajmowanego mieszkania przez rozwiedzionych małżonków (w sytuacji, gdy po rozwodzie małżonkowie nadal będą ze sobą zamieszkiwać).

 

Podział majątku rozwodzących się małżonków zazwyczaj przybiera postać odrębnego procesu. Jednakże istnieje możliwość przeprowadzenia takiego podziału już na etapie postępowania rozwodowego, o ile z wnioskiem o dokonanie podziału wystąpi chociażby jeden z małżonków.

 

Czym zatem różni się rozwód od separacji?

Zasadniczą różnicą pomiędzy rozwodem a separacją jest to, że po orzeczeniu rozwodu można ponownie zawrzeć związek małżeński, natomiast w przypadku separacji nie ma takiej możliwości. Warto także dodać, iż skutki separacji mogą zostać zniesione orzeczeniem sądu co nie jest dopuszczalne w przypadku rozwodu. Postępowanie rozwodowe kończy się bowiem wyrokiem sądu stwierdzającym, że pożycie małżeńskie stron uległo zupełnemu i trwałemu rozkładowi. Rozkład pożycia małżonków jest zupełny, gdy pomiędzy małżonkami nie istnieją już więzy uczuciowe (szacunek, miłość, zaufanie), gospodarcze (małżonkowie nie zamieszkują ze sobą, nie prowadzą wspólnego gospodarstwa domowego) oraz fizyczne. O trwałym rozkładzie pożycia mówimy, gdy doświadczenie życiowe oraz indywidualne cechy charakteru małżonków pozwalają przyjąć, że powrót małżonków do wspólnego pożycia nie nastąpi. Zupełność rozkładu pożycia i jego trwałość muszą występować łącznie.

Dla orzeczenia separacji wystarczające jest natomiast ustalenie, że pożycie małżeńskiego uległo jedynie zupełnemu rozkładowi. 

LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.