Stwierdzenie nabycia spadku

W skład spadku po zmarłym wchodzą najczęściej prawa rzeczowe, które są skuteczne osób trzecich i mają charakter bezwzględny. Chociaż spadkobiercy nabywają spadek z chwilą jego otwarcia, tj. śmierci spadkodawcy to z reguły trudno jest im wykazać uprawnienie do władania spadkiem względem osób trzecich. Kwestię tą przesądza wynik postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, który potwierdza fakt dziedziczenia konkretnej części spadku po zmarłym.

Katalog osób uprawnionych do występowania o stwierdzenie nabycia spadku jest bardzo szeroki. Z wnioskiem wystąpić może każdy, kto ma w tym interes – zarówno prawny jak i faktyczny. W związku z powyższym podmiotami takimi mogą być zarówno spadkobiercy jak i osoby uprawnione do zachowku, a także wierzyciele spadkodawcy.

Kancelaria oferuje w powyższym zakresie:

  • doradztwo prawne;
  • ustalenie kręgu uczestników postępowania;
  • pomoc w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji;
  • reprezentację w postępowaniu sądowym;
  • sformułowanie i skierowanie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku.
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.