Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia pracownicze

Warunki wypłaty pensji oraz przyznawania pozostałych świadczeń związanych z pracą regulują zbiorowe układy pracy lub w przypadku ich braku – regulamin wynagradzania. Ten ostatni przypadek dotyczy także pracowników, którzy nie są objęci zbiorowym układem pracy. Wypłata wynagrodzeń oraz innych świadczeń pracowniczych następuje w terminie ustalonym przez pracownika i pracodawcę – na ogół z dołu (za przepracowany okres) do 10 dnia następnego miesiąca.

Przepisy bezwzględnie obowiązujące co do zasady nakłada na pracodawcę obowiązek zaplanowania wypłat w sposób, który gwarantuje pracownikom, iż będą oni dysponować należnym wynagrodzeniem w umówionym terminie. Nie ma przy tym znaczenia fakt, gdyby termin ten następował w dniu wolnym od pracy.

 Kancelaria świadczy usługi w zakresie:

  • doradztwa prawnego;
  • dochodzenia należnego wynagrodzenia i innych świadczeń pracowniczych;
  • reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych;
  • reprezentacji klientów w procedurach polubownych i ugodowych.
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.