Szkody w mieniu

Szkody rzeczowe dotyczą każdego człowieka. Każdy spotkał się w życiu ze zdarzeniem, w skutek którego nie z własnej winy uszczupleniu uległ jego majątek. Katalog takich zdarzeń jest bardzo szeroki i nie sposób jest wskazać pełnego spektrum możliwych wypadków wywołujących szkodę majątkową. Wśród przykładów takich zdarzeń wskazuje się m.in. kradzież, wypadek drogowy, wypadek lub katastrofa budowlana, zniszczenie mienia przez osobę trzecią.

W każdym jednak wypadku skutkiem zdarzenia jest zniszczenie dóbr osobistych nie z winy poszkodowanego. Bardzo ważną kwestią jest ustalenie wysokości należnego odszkodowania. Wysokość szkody ustala się poprzez porównanie dwóch stanów majątkowych poszkodowanego – stanu sprzed szkody i stanu, który zaistniał w związku z konkretnym, negatywnym zdarzeniem. Zgodnie z zasadą kompensacji naprawienie szkody majątkowej zmierzać powinno do przywrócenia pierwotnego stanu majątkowego poszkodowanego bądź to poprzez zapłatę przez sprawcę szkody określonej sumy pieniężnej bądź naprawę/wymianę uszkodzonej rzeczy na wolną od wad na koszt sprawcy szkody.

Nasza kancelaria adwokacka oferuje kompleksową obsługę szkód majątkowych – doradztwo prawne, ustalenie wysokości szkody. Reprezentujemy klientów w likwidowaniu szkód majątkowych zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym. Kancelaria podejmuje przy tym stałą współpracę m.in. z rzeczoznawcami majątkowymi, samochodowymi.

LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.