AKTUALNOŚCI

05.07.2019

Zaciągnięcie kredytu, poza koniecznością spłaty kwoty kredytu, wiąże się z szeregiem innych kosztów. Tzw. „opłaty pozaodsetkowe”, na które składają się różnego rodzaju prowizje, opłaty wstępne oraz składki ubezpieczeń są często bardzo wysokie. Nie wszyscy konsumenci jednak wiedzą, że te koszty podlegają zwrotowi po wcześniejszej spłacie zobowiązania.

Czytaj więcej
14.06.2019

W zawieranych umowach kredytów hipotecznych waloryzowanych według kursów CHF z oprocentowaniem zmiennym banki bardzo często stosują rozmaite klauzule uprawniające do jednostronnego ustalania wysokości zobowiązania kredytowego, wysokości spłat poszczególnych rat jak i zmiany oprocentowania.

Czytaj więcej
26.03.2019

Zgodnie z zakazem anatocyzmu od zaległych odsetek można żądać odsetek za opóźnienie dopiero od chwili wytoczenia o nie powództwa, chyba że po powstaniu zaległości strony zgodziły się na doliczenie zaległych odsetek do dłużnej sumy

Czytaj więcej
31.01.2019

Proces inwestycyjny w zakresie budowy składa się z wielu etapów, spośród których liczne problemy natury prawnej rodzi procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę, m.in. związana z nią konieczność uzyskania pewności czy planowany obiekt będzie spełniał wszelkie warunki wymagane przez prawo.

Czytaj więcej
09.01.2019

Egzekucja komornicza spółki z ograniczoną odpowiedzialnością często okazuje się bezskuteczna. Co zrobić kiedy komornik umorzy postępowanie egzekucyjne z powodu  bezskutecznej egzekucji komorniczej?

Czytaj więcej
09.01.2019

Jak obrazują realia bardzo często konsumenci nie zdają sobie sprawy z różnic dzielących rękojmię i gwarancję, jaką objęte mogą być rzeczy nabywane przez nich w dniu codziennym w drodze sprzedaży konsumenckiej.

Czytaj więcej
10.12.2018

Błąd medyczny, często nazywany też błędem lekarskim bądź błędem w sztuce lekarskiej, nie jest jednoznacznie zdefiniowany na gruncie prawa polskiego.

Czytaj więcej
13.11.2018

Nowe zasady przedawnienia roszczeń majątkowych

Czytaj więcej
30.10.2018

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym UE-ACTA 2

Czytaj więcej
30.10.2018

Odpowiedzialność przewoźnika za odwołany lub opóźniony lot samolotem

Czytaj więcej
13.09.2018

Kiedy ubezpieczyciel może zażądać od sprawcy szkody zwrotu odszkodowania wypłaconego z OC?

Czytaj więcej
11.07.2018

Coraz częściej podpisujemy z ubezpieczycielem umowę ubezpieczenia komunikacyjnego AC, a w większości przypadków - z opcją stałej sumy ubezpieczenia.

Czytaj więcej
LOKALIZACJA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.